راه‌اندازی ناوگان مخصوص استفاده معلولان از تاکسی‌های اینترنتی

شرکت حمل و نقل"لیفت" با استفاده از ون‌های "سیه‌نا" تویوتا در حال آزمایش یک خط مخصوص به منظور افزایش خدمت‌رسانی به مسافرانی است که در شهرهای لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو از صندلی چرخدار استفاده می‌کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت حمل و نقل "لیفت"(Lyft) در حال آزمایش ناوگان ویژه‌ای است که فقط برای مسافرانی در نظر گرفته شده که از صندلیچرخدار استفاده می‌کنند.

این شرکت امروز اعلام کرد که سرویس جدید "WAV"(وسیله نقلیه در دسترس صندلی چرخدار) را در شهرهای لس‌آنجلس و سانفرانسیسکو به شکل آزمایشی راه‌اندازی کرده است.

تمام رانندگان دارای گواهینامه مخصوص هستند و پشت فرمان ون‌های مدل "سیه‌نا"(Sienna) ساخته شرکت تویوتا می‌نشینند که از بغل دارای یک سطح شیبدار تاشو برای ورود و خروج معلولین است.

"لیفت" می‌گوید قیمت سفر با سرویس "WAV" همانند سفرهای استاندارد است و تفاوتی ندارد. این شرکت علاوه بر آزمایش در لس‌آنجلس و سان‌فرانسیسکو، در بوستون و تورنتو نیز این طرح را اجرا می‌کند.

"آنتونی فوکس" مدیر ارشد سیاست‌گذاری در "لیفت" در بیانیه‌ای گفت: ما در "لیفت" به فکر گسترش هر چه بیشتر دسترسی هستیم و اقدام جدیدمان در راستای توسعه گزینه‌های حمل و نقل در مناطق سان‌فرانسیسکو و لس‌آنجلس است. ما به ارائه حمل و نقل مناسب و راحت برای همه متعهد هستیم.

کاربران می‌توانند پس از دانلود برنامه "لیفت" با لمس منو و سپس تنظیمات، حالت دسترسی به سفر با صندلیچرخدار را فعال کنند. پس از آن می‌توانند به راحتی، سفر با صندلی چرخدار را درخواست کنند تا یکی از ون‌های ناوگان جدید "لیفت" در محل حاضر شود.

در حال حاضر هم "لیفت" و هم "اوبر" که از بزرگترین شرکت‌های خدمات تاکسی اینترنتی هستند با دعاوی طرفداران حقوق معلولین مواجه هستند که ادعا می‌کنند این شرکت‌ها دسترسی برابر برای افرادی که از صندلیچرخدار استفاده می‌کنند را میسر نکرده‌اند.

هر دو شرکت از سال ۲۰۱۵ به برخی از رانندگان خود در برخی شهرها گفته‌اند که فقط درخواست‌های مسافران معلول با صندلی چرخدار را بپذیرند. اما رانندگان معمولاً از آن سر باز می‌زنند، چرا که این کار برای آنها زمان‌بر است و اصطلاحاً نمی‌صرفد.

یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ نشان داد که "اوبر" و "لیفت" در شهر نیویورک در ۷۰ درصد از مواقع موفق به ارائه وسایل نقلیه برای افراد معلول با صندلی چرخدار نمی‌شوند.

اکنون "لیفت" با راه‌اندازی سرویس جدید خود مشخص است که در حال تلاش برای بهبود خدمات برای کاربران سوار بر صندلی چرخدار است. بکارگیری رانندگان آموزش دیده و وسایل نقلیه مناسب قطعاً یک پیشرفت در راه رعایت حقوق شهروندان معلول محسوب می‌شود و "لیفت" می‌خواهد این خدمت را به شهرهای دیگر نیز گسترش دهد.

 

دوستان و یاران گرامی

انجمن حمایت از معلولین ایرانی از سال های گذشته با مساعدت یاران نیکوکارمان و جمع آوری کمک مالی توانسته است به بخش  کودکان مبتلا به سرطان بیمارستان علی اصغر کمک نماید،...
Read more...
گزارشی از کنسرت شکیلا در لندن
یکشنبه دوم مارس کنسرتی با حضور بانو شکیلا در لوگان هال لندن با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان توسط انجمن حمایت از معلولین ایرانی برگزار شد.
Read more...

Annual Reports 2014

Go to top