جزِئیات مسمومیت مرگبار معلولانجزئیات جدید از مسمومیت معلولان و فوت2 نفر در مرکز نگهداری معلولان شبستر

 

؛
بعد از دو روز 10 امرداد رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز جزئیات جدیدی از مسمومیت معلولان در شب 8 مرداد و فوت 2 معلول در مرکز نگهداری شبستر را تشریح کرد.

محمدحسین صومی امشب در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبریز در خصوص علت مسمومیت معلولان مرکز نگهداری شبستر اظهار کرد: صبح امروز تماسی به ۱۱۵ در خصوص مسمومیت گزارش شده است که بلافاصله نیروها به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه متاسفانه 2 نفر از معلولان که دچار تشنج هم بودند در اثر مسمومیت و تشدید بیماری فوت کردند ادامه داد: تمام اقدامات احیاء برای آنها صورت گرفت ولی متاسفانه جان خود را از دست دادند.

رئیس علوم پزشکی تبریز به اعزام ۷ نفر از بیماران مسموم به بیمارستان سینا تبریز، ادامه داد: ۵ نفر از این افراد دارای وضعیت استیبل هستند ولی 2 نفر دچار مشکلاتی شده‌اند که با درمان تا 2 روز دیگر ترخیص خواهند شد.

وی با اشاره به مسمومیت تعداد زیادی از معلولان، خاطرنشان کرد: به دلیل مسمومیت بیش از یک نفر در یک روز، ما مبنا را به مسمومیت گذاشته‌ایم.

صومی اذعان داشت: فعلاً عامل اصلی مبنی بر میکروبی یا غیرمیکروبی بودن این مسمومیت مشخص نیست و همچنان در حال بررسی منشاء اصلی آن هستیم و تا ۴۸ ساعت آینده علت اصلی گزارش خواهد شد.

دوستان و یاران گرامی

انجمن حمایت از معلولین ایرانی از سال های گذشته با مساعدت یاران نیکوکارمان و جمع آوری کمک مالی توانسته است به بخش  کودکان مبتلا به سرطان بیمارستان علی اصغر کمک نماید،...
Read more...
گزارشی از کنسرت شکیلا در لندن
یکشنبه دوم مارس کنسرتی با حضور بانو شکیلا در لوگان هال لندن با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان توسط انجمن حمایت از معلولین ایرانی برگزار شد.
Read more...

Annual Reports 2014

Go to top