واگذاری واحدهای فاقد متقاضی و مازاد مسکن مهر به معلولان

 

-بیش از ۱۱ هزار خانواده ایرانی دارای دو معلول هستند.
-۱۰۰ هزار خانوار دارای معلول زیرپوشش این طرح قرار گرفته‌اند.
-واحدهای مسکن مهر اغلب فاقد امکانات استاندارد رفاهی و شهری است.
-دور از شهر بودن این واحدها معضلی برای معلولان به شمار می‌آید.

۲۹ تیر ۱۳۹۶

قائم مقام توانمندسازی بهزیستی می‌گوید ۱۱ هزار و سیصد خانواده دارای دو معلول شناسایی شدند. این شناسایی با هدف واگذاری واحدهای فاقد متقاضی و مازاد مسکن مهر به این خانواده‌ها صورت گرفته است.

قاسم عبدالله‌زاده قائم مقام توانمندسازی بهزیستی از شناسایی ۱۱ هزار و سیصد خانوار دارای دومعلول خبر داده و گفته که ۲ هزار و ۹۰۰ واحدمسکونی به این افراد تحویل داده می‌شود.

وی در حالی تاکید می‌کند دولت بنا دارد تحویل مسکن به معلولان و مددجویان بهزیستی را ادامه دهد که معلوم نیست این واحدهای مسکونی چقدر برای زندگی افراد معلول به واسطه شرایط ویژه‌ای که دارند مناسب است.

قائم‌مقام توانمندسازی بهزیستی که در مراسم افتتاح ۳۸۲ واحد مسکونی از واحدهای مسکن مهر برای خانواده‌های دارای دومعلول سخن می‌گفت، اظهار داشت که این روند خانه‌سازی از سال ۸۸ آغاز شده و تا کنون ادامه دارد.

عبدالله‌زاده همچنین گفته که تا کنون ۱۰۰ هزار خانوار زیر پوشش این برنامه رفته‌اند.

وی با بیان اینکه طی ۴ سال گذشته تا کنون ۴۷ هزار واحد مسکونی تحویل مددجویان شده، اظهار امیدواری کرد که برای روستاییان نیز این طرح اجرایی شود.

در این گزارش، توضیحی در رابطه‌ با امکانات این واحدهای برای معلولان و شرایط ویژه‌ای که برای رفاه این افراد باید در نظر گرفته شود، داده نشده است. گویا مقامات بهزیستی واگذاری این واحدها را که به گفته علی اکبر طاهری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، فاقد مشتری است و مازاد ساخته شده، به خودی خود کفایت می‌کند.

مسکن‌ مهر که به واسطه خلاء امکانات رفاهی و شهری همچون بیمارستان و مدرسه و دوری از مرکز شهر، کمتر متقاضی دارد، به نظر نمی‌رسد که برای معلولان و خانواده‌های آنها که نیازمند دسترسی فوری به مراکز درمانی را دارند، مناسب باشد.

همچنین قیمت نهایی هر واحد واگذاری شده، روشن نشده است؛ چنانکه پنجشنبه ۱۱ تیرماه، بعد از ۵ سال، سرانجام قیمت نهایی ۵۳ پروژه مسکن مهر اعلام شد که بر اساس آن، متقاضیان باید بین ۲۴۵هزار تومان تا ۴۵میلیون تومان پرداخت کنند.

بهای هر واحد از حدود ۵۰ هزار واحد مسکن مهر سراسر کشور که توسط شرکت هسا در حال ساخت است و بیشترین تأخیر و افزایش قیمت را طی سال‌های اخیر داشته‌اند، از ۵۵ تا ۸۵ میلیون تومان است.

در همین حال کمترین آورده متقاضیان مسکن مهر هم مربوط به واحدهای ۵۹متری (۴۹ متر مفید) تک‌خواب است که متقاضی برای آن باید ۲۴۵ هزار تومان به‌عنوان آورده بپردازد.

به گفته علی‌اکبر طاهری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، طی توافق صورت گرفته واحدهای فاقد متقاضی و مازاد به مددجویان و معلولان تحت پوشش این سازمان واگذار می‌شود

دوستان و یاران گرامی

انجمن حمایت از معلولین ایرانی از سال های گذشته با مساعدت یاران نیکوکارمان و جمع آوری کمک مالی توانسته است به بخش  کودکان مبتلا به سرطان بیمارستان علی اصغر کمک نماید،...
Read more...
گزارشی از کنسرت شکیلا در لندن
یکشنبه دوم مارس کنسرتی با حضور بانو شکیلا در لوگان هال لندن با هدف حمایت از کودکان مبتلا به سرطان توسط انجمن حمایت از معلولین ایرانی برگزار شد.
Read more...

Annual Reports 2014

Go to top